Winnica założona w roku 2015 na południowym wzgórzu Pawłowickiej Góry (249,5 m n.p.m.), w pobliżu Pałacu Pawłowice, którego budowniczy 150 lat wcześniej dokonali nasadzeń winnych krzewów - uprawa ta, jednak nie przertwała do dzisiaj. Aktualnie na powierzchni 2,6 ha uprawiane jest 10.000 winorośli odmian:

Na wina białe: Solaris, Johanniter, Muscaris, Souvignier Gris, Siegerrebe;

Na wina czerwone oraz różowe: Cabernet Cortis, Rondo oraz Regent.

Z racji na fakt dobrej aklimatyzacji roślin na ciężkim gliniastym podłożu planowane są dalsze nasadzenia.

   Winnice prowadzi Szymon Godyla, absolwent Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, w trakcie studiów jeden semestr studiował na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Wiedzę praktyczną oraz umiejętności zdobywał w trakcie praktyk w niemieckiej winiarni Vier Jahreszeiten w ramach programu Erasmus+ oraz partnerstwa miast Kluczbork - Bad Dürkheim.
Hotel & Restauracja & SPA Pałac Pawłowice.

Pałac został wybudowany w roku 1864 roku i wg źródeł historycznych jego budowniczy dokonali pierwszych nasadzeń winorośli, które niestety nie przetrwały do dzisiaj. Właśnie ta historia zainspirowała nas do odtworzenia przypałacowej winnicy, która dzisiaj na trwałe wpisała się w wizerunek miejsca. 
Hotel, restauracja oraz winnica prowadzone są przez rodzinę Godyla.

Zapraszamy do odwiedzin Winnicy połączonej z pobytem w Pałacu Pawłowice. Nasze wina dostępne są w restauracji Pałacu Pawłowice oraz recepcji.

Pełna oferta Pałacu Pawłowice:

http://www.palacpawlowice.pl

info@palacpawlowice.pl
34 341 14 66